Między ciszą a ciszą sprawy się kołyszą. Co nam daje cisza?

      Możliwość komentowania Między ciszą a ciszą sprawy się kołyszą. Co nam daje cisza? została wyłączona

Warsztaty kolażu, czyli twórcze wyrażanie siebie za pomocą obrazów

5 grudnia 2018 GDYNIA

Prowadząca: Milena Bianga

Milena Bianga

„Między ciszą a ciszą sprawy się kołyszą. Co nam daje cisza?”
Warsztaty kolażu, czyli twórcze wyrażanie siebie za pomocą obrazów

Technika kolażu pozwala „malować” każdemu – nawet temu, kto uważa, że nie ma zdolności plastycznych i nie jest artystą. Dzięki niej można wyrazić swoje życie wewnętrzne w formie obrazowej. Nie wszystko da się wypowiedzieć słowami.

Wystarczą nożyczki, klej, trochę kolorowych czasopism i… nasza niczym nie poskromiona wyobraźnia. Pomysły zawsze się znajdą – same zobaczycie. Kolaże można tworzyć nie tylko z elementów wyciętych z gazet, ale także ze starych kalendarzy, torebek na prezenty, papierowych opakowań po herbacie czy ziołach, katalogów, fragmentów map, pocztówek itd.

Baśniowe kolaże wykonane przez prowadzącą warsztat Milenę Biangę, twórczynię „Pracowni CREATIVA. Twórcze rozwiązania”, można obejrzeć tutaj: www.creativa.zone

Temat warsztatu

„Między ciszą a ciszą sprawy się kołyszą. Sprawy martwe i żywe, nie do końca prawdziwe. Między ciszą a ciszą sprawy się kołyszą, i idą, i płyną, póki nie przeminą…” (Michał Zabłocki)

Cisza. Wielu ludzi niepokoi, bo tak przywykli do zgiełku i działań zwróconych na zewnątrz, że w zupełnej ciszy, pozostawieni sami sobie, czują się bardzo niekomfortowo. Niektórzy zrobiliby wszystko, aby ciszę czymś zagłuszyć – natychmiast włączają radio albo telewizor, pozorując obecność drugiego człowieka. Byleby tylko coś do nich gadało.

A tymczasem cisza przynosi nam cenny dar – dar wnikania do własnego wnętrza i odnajdywania drogi do innych poziomów wyobraźni, świadomości i samopoznania. Gdy uspokoimy wiecznie rozgadany umysł, dostroimy się do wewnętrznej ciszy i nastawimy na odbiór, dotrzemy do tego miejsca w sobie, w którym znajdują się nasze prawdziwe cele, wizje i marzenia – nie te narzucone nam przez innych. Skoro uważamy, że mamy tyle pytań dotyczących naszej egzystencji, to może powinniśmy również przyjąć, że w nas samych tkwią odpowiedzi na nie. Cisza pomoże nam stać się naszym własnym doradcą i znaleźć własne rozwiązania – w końcu tak naprawdę nikt poza nami nie wie, co jest naszą prawdą.

Zimową porą, gdy ziemię okrywa biały płaszcz Królowej Śniegu, natura sprzyja temu, aby odnaleźć w sobie przestrzeń spokoju, w której nasza wewnętrzna cisza może spotkać się z Ciszą Wszechświata. Taki stan jest jak powrót do domu – do prawdziwych nas.

Co będziemy robić na warsztacie?

Zadamy sobie samym takie pytania: jak czuję się w ciszy? Czy odczuwam niepokój i natychmiast szukam czegoś, co ją zagłuszy? Czy może przeciwnie – lubię spotkania ze sobą w ciszy samotności?

Używając obrazków z gazet, nożyczek i kleju, zrobimy portret naszej relacji z Wewnętrzną Ciszą. Może odnajdujemy ją w środku lasu? A może późną nocą na własnym balkonie, gdy reszta świata wydaje się spać? A może o świcie na brzegu morza?

Zapewniam czasopisma, z których można stworzyć kolaż, ale zachęcam też uczestników do przyniesienia materiałów własnych. Dobrze się do warsztatu trochę wewnętrznie przygotować. Przejrzyjcie kolorowe magazyny – jeśli coś Was poruszyło, zachwyciło czy nawet zaniepokoiło – wytnijcie te obrazki i przynieście je ze sobą.

Zapraszam serdecznie!

 

Prowadząca: Milena Bianga
Termin :5 grudnia 2018 2018 (środa) godz. 17:30-20:30
Miejsce: 81-313 Gdynia  ul. Słupecka 30/1
Cena: 120 zł (w cenie materiały do wykonania kolażu)

Cena Premium: 210 zł (w cenie materiały do wykonania kolażu oraz KOLAŻ w formacie do A3 wybrany przez uczestniczkę w galerii www.creativa.zone)


Kontakt i zapisy:

Prosimy o zgłaszanie uczestnictwa mailem lub telefonicznie (można wysłać SMS-a) i potwierdzenie udziału wpłatą zaliczki (30 zł) do dnia 3 grudnia 2018.

Email: creativa.zone@creativa.zone, madaryam@madaryam.pl
Telefony kontaktowe: Milena Bianga 503 667 605, Małgorzata IRI Jakubowska 607 700 712

Informacje dodatkowe:

Konto bankowe:

Milena Bianga. Pracownia CREATIVA. Twórcze rozwiązania
mBank: 45 1140 2004 0000 3402 3180 5398

Tytuł wpłaty: imię i nazwisko uczestnika, warsztat kolażu 5.12.2018

kategorie