Chcę mieć wolne całe ciało, wolna dusza to za mało.

      Możliwość komentowania Chcę mieć wolne całe ciało, wolna dusza to za mało. została wyłączona

Warsztaty kolażu, czyli twórcze wyrażanie siebie za pomocą obrazów

18 października 2018 GDYNIA

Prowadząca: Milena Bianga

Milena Bianga

„Chcę mieć wolne całe ciało,
wolna dusza to za mało”
Warsztaty kolażu, czyli twórcze wyrażanie siebie za pomocą obrazów

Technika kolażu pozwala „malować” każdemu – nawet temu, kto uważa, że nie ma zdolności plastycznych i nie jest artystą. Dzięki niej można wyrazić swoje życie wewnętrzne w formie obrazowej. Nie wszystko da się wypowiedzieć słowami.

Wystarczą nożyczki, klej, trochę kolorowych czasopism i… nasza niczym nie poskromiona wyobraźnia. Pomysły zawsze się znajdą – same zobaczycie. Kolaże można tworzyć nie tylko z elementów wyciętych z gazet, ale także ze starych kalendarzy, torebek na prezenty, papierowych opakowań po herbacie czy ziołach, katalogów, fragmentów map, pocztówek itd.

Baśniowe kolaże wykonane przez prowadzącą warsztat Milenę Biangę, twórczynię „Pracowni CREATIVA. Twórcze rozwiązania”, można obejrzeć tutaj: www.creativa.zone

Temat warsztatu

Jak często naprawdę doceniamy swoje ciała i bezwarunkowo je kochamy, nie stawiając im żadnych warunków wstępnych? „Będę cię kochać, gdy będziesz mieć tyle to a tyle centymetrów w biodrach. I gdy przestaniesz mieć alergie i cera ci się poprawi. I jeszcze niech ci się magicznie wydłużą nogi, a piersi powiększą/zmniejszą”… Uwarunkowano nas, abyśmy wierzyły, że nie jesteśmy wystarczająco dobre takie, jakie jesteśmy. Kto ma w tym interes? Na pewno nie nasze ciała. Gdy odczepiamy swoje poczucie wartości od tego, jak wyglądamy, nasza relacja z ciałem zmienia się całkowicie.

To, co cielesne, jest równie ważne, jak to, co duchowe. I ani o jotę mniej. Nasze ciała są piękne, tylko dlatego, że je mamy! To wystarczający powód, aby je kochać. Czy zastanawiałyście się kiedyś, ile ukrytych procesów nasze ciała dla nas codziennie wykonują, przez 24 godziny na dobę? Abyśmy mogły oddychać, jeść, trawić, wydalać, spać, czuwać, a co za tym idzie – po prostu żyć? Wiernie nam służą, a my je jeszcze krytykujemy… Ciało kochane szybciej zdrowieje, wraca do równowagi i zaczyna pięknieć… od środka. Żaden magiczny kosmetyk ani zabieg nie da nam tego wewnętrznego blasku, jakie zapewni nam miłość do własnego ciała. Im bardziej my kochamy ciało, tym bardziej ciało kocha… nas.

Ciało to prawdziwe dzieło sztuki zaprojektowane przez Genialnego Architekta! Jednak aby mogło zachować pierwotną urodę, trzeba się w jego potrzeby wsłuchiwać oraz regularnie poddawać je „przeglądowi” i „konserwacji”, również – a może przede wszystkim – emocjonalnej.

Co będziemy robić na warsztacie?

Zadamy sobie takie pytania: jak wygląda moja relacja z własnym ciałem? Czy rejestruję i rozumiem sygnały, jakie daje mi ciało? Co mu pomaga, a co mu szkodzi? Czy szukam dla niego pomocy wyłącznie na zewnątrz, czy też sięgam w głąb siebie i pytam ciała, czego potrzebuje ode mnie?

Zatem weźmy w dłoń nożyczki, klej i trochę obrazków z gazet i pokażmy światu naszą wizję zdrowej relacji z własnym ciałem. Co byśmy swojemu ciału chciały powiedzieć, co ofiarować, jakie warunki me zapewnić, aby dobrze się miało?

Zapewniam czasopisma, z których można stworzyć kolaż, ale zachęcam uczestniczki, aby przyniosły także materiały własne. Dobrze się do warsztatu trochę wewnętrznie przygotować. Przejrzyjcie kolorowe magazyny – jeśli coś Was poruszyło, zachwyciło, ubawiło czy nawet zaniepokoiło – wytnijcie te obrazki i przynieście je ze sobą.

Zapraszam serdecznie!

Prowadząca: Milena Bianga
Termin: 18 października 2018 (czwartek,) godz. 17:30-20:30
Miejsce: 81-313 Gdynia  ul. Słupecka 30/1
Cena: 120 zł (w cenie materiały do wykonania kolażu)

Cena Premium: 210 zł (w cenie materiały do wykonania kolażu oraz KOLAŻ w formacie do A3 wybrany przez uczestniczkę w galerii www.creativa.zone)


Kontakt i zapisy:

Prosimy o zgłaszanie uczestnictwa mailem lub telefonicznie (można wysłać SMS-a) i potwierdzenie udziału wpłatą zaliczki (30 zł) do dnia 16 października 2018.

Email: creativa.zone@creativa.zone, madaryam@madaryam.pl
Telefony kontaktowe: Milena Bianga 503 667 605, Małgorzata IRI Jakubowska 607 700 712

Informacje dodatkowe:

Konto bankowe:

Milena Bianga. Pracownia CREATIVA. Twórcze rozwiązania
mBank: 45 1140 2004 0000 3402 3180 5398

Tytuł wpłaty: imię i nazwisko uczestnika, warsztat kolażu 18.10.2018

kategorie