Gniew jako sprzymierzeniec

      Możliwość komentowania Gniew jako sprzymierzeniec została wyłączona

Warsztaty kolażu, czyli twórcze wyrażanie siebie za pomocą obrazów

21 listopada 2018 GDYNIA

Prowadząca: Milena Bianga

Milena Bianga

„Gniew jako sprzymierzeniec”
Warsztaty kolażu, czyli twórcze wyrażanie siebie za pomocą obrazów

Technika kolażu pozwala „malować” każdemu – nawet temu, kto uważa, że nie ma zdolności plastycznych i nie jest artystą. Dzięki niej można wyrazić swoje życie wewnętrzne w formie obrazowej. Nie wszystko da się wypowiedzieć słowami.

Wystarczą nożyczki, klej, trochę kolorowych czasopism i… nasza niczym nie poskromiona wyobraźnia. Pomysły zawsze się znajdą – same zobaczycie. Kolaże można tworzyć nie tylko z elementów wyciętych z gazet, ale także ze starych kalendarzy, torebek na prezenty, papierowych opakowań po herbacie czy ziołach, katalogów, fragmentów map, pocztówek itd.

Baśniowe kolaże wykonane przez prowadzącą warsztat Milenę Biangę, twórczynię „Pracowni CREATIVA. Twórcze rozwiązania”, można obejrzeć tutaj: www.creativa.zone

Temat warsztatu

Gniew nas przeraża, bo nauczono nas, że jest czymś negatywnym, brzydkim i trzeba go w sobie za wszelką cenę zdusić. Taka postawa wydaje się być szczególnie mocno zakorzeniona u osób bardzo uduchowionych, które bardziej niż inni chcą być „dobre”. Jednak czy nie jest tak, że za każdym razem, gdy gniew tłumimy, staje się on jeszcze silniejszy? A może gniew ma nas czegoś nauczyć i dlatego powraca z uporem maniaka?

Gniew to po prostu potężna energia, która – jak każdy rodzaj energii – odgrywa ważną rolę w naszym życiu. W roli sprzymierzeńca pomaga ochronić nasze granice psychiczne i fizyczne, uwolnić się z opresyjnych sytuacji i wyrwać z toksycznych relacji. Tłumiąc w sobie płomień gniewu, tłumimy jednocześnie naszą naturalną moc, pasję i witalność, hamujemy w nas przepływy życia. Pozwolenie sobie na odczuwanie gniewu nie czyni z nas „złych ludzi” – czyni z nas po prostu „ludzi ludzkich”.

Co będziemy robić na warsztacie?

W bezpiecznych warunkach zadamy sobie samym takie pytania: jakie sytuacje wyzwalają w nas gniew? Jak wtedy reagujemy? Tłumimy tę emocję, zaciskając zęby, czy może ślepo napadamy na innych jako na „winnych” naszego stanu?

Używając powycinanych z gazet obrazów (i ewentualnie napisów), zrobimy portret naszego Gniewu. Być może nasza wściekłość przypomina gwałtowną burzę z piorunami albo erupcję wulkanu. A może ma obnażone kły i ryczy jak lew? Lub tak tupie nogami, że się ziemia trzęsie?

Zapewniam czasopisma, z których można stworzyć kolaż, ale zachęcam również uczestników do przyniesienia materiałów własnych. Dobrze się do warsztatu trochę wewnętrznie przygotować. Przejrzyjcie kolorowe magazyny – jeśli coś Was poruszyło, zachwyciło, ubawiło czy zaniepokoiło – wytnijcie te obrazki i weźcie je ze sobą.

Zapraszam serdecznie!

 

Prowadząca: Milena Bianga
Termin: 21 listopada 2018 (środa) godz. 17:30-20:30
Miejsce: 81-313 Gdynia  ul. Słupecka 30/1
Cena: 120 zł (w cenie materiały do wykonania kolażu)

Cena Premium: 210 zł (w cenie materiały do wykonania kolażu oraz KOLAŻ w formacie do A3 wybrany przez uczestniczkę w galerii www.creativa.zone)


Kontakt i zapisy:

Prosimy o zgłaszanie uczestnictwa mailem lub telefonicznie (można wysłać SMS-a) i potwierdzenie udziału wpłatą zaliczki (30 zł) do dnia 19 listopada 2018.

Email: creativa.zone@creativa.zone, madaryam@madaryam.pl
Telefony kontaktowe: Milena Bianga 503 667 605, Małgorzata IRI Jakubowska 607 700 712

Informacje dodatkowe:

Konto bankowe:

Milena Bianga. Pracownia CREATIVA. Twórcze rozwiązania
mBank: 45 1140 2004 0000 3402 3180 5398

Tytuł wpłaty: imię i nazwisko uczestnika, warsztat kolażu 21.11.2018

kategorie